Opublikowano:

Dieta BARF dla psa – przepisy i jadłospis

Dieta BARF dla psa - przepisy i jadłospis

Dieta BARF sprawdzi się i będzie odpowiednim sposobem żywienia psa, kiedy zadbamy o wysoką jakość produktów – przede wszystkim surowego mięsa i odpowiednie proporcje.

BARF to powrót do natury zwierzęcia, o której często zapominamy w zaciszu przytulnego, miejskiego mieszkania. W przeszłości dzikie psy samodzielnie polowały na zwierzynę, jadły surowe, nieobrobione mięso i właśnie taki sposób żywienia jest najbardziej odpowiedni dla organizmu czworonoga.

Czytaj dalej Dieta BARF dla psa – przepisy i jadłospis
Opublikowano:

Jakie mięso dla psa i szczeniaka?

Właściwa dieta oraz sposób żywienia psa są niezwykle ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Często jednak bywa tak, że właściciele nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jaki pokarm będzie właściwy dla ich pupila. To, co łączy wszystkie psy to fakt, że są mięsożercami i to właśnie mięso powinno być podstawą ich diety. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości, jednak jadłospis naszych czworonogów powinien być jak najbardziej urozmaicony.

Czytaj dalej Jakie mięso dla psa i szczeniaka?
Opublikowano:

Surowe mięso dla psa – tak czy nie?

Wybór sposobu żywienia swojego psa wciąż stanowi nie lada problem dla wielu właścicieli. Wynika to z dostępności wielu różnych produktów na sklepowych półkach, co może zastanawiać, które z nich będą najlepsze dla naszego czworonoga.

Niestety większość karm oferowanych przez producentów jest bardzo niskiej jakości oraz nie zawiera niezbędnych składników odżywczych. Ich skład to niewielka ilość mięsa, a przeważają zboża oraz inne wypełniacze. Tego rodzaju pożywienie będzie miało bardzo negatywny wpływ na zdrowie, a nawet samopoczucie pupili. Wynika to z tego, że zwierzęta te są mięsożerne i nawet ich udomowienie nie spowodowało, że zmianie uległy ich genetyczne uwarunkowania.

Właśnie dlatego coraz więcej właścicieli rezygnuje z gotowych karm i decyduje się na karmienie psa w naturalny sposób.

Co to oznacza w praktyce?

Czytaj dalej Surowe mięso dla psa – tak czy nie?
Opublikowano:

Jaka dobra karma dla psa?

Każdy właściciel psa chce dla swojego pupila tego, co najlepsze. Właśnie dlatego tak dużą wagę przykłada do opieki nad pupilem, codziennej pielęgnacji oraz odpowiedniej diety. To wszystko bowiem wpływa na właściwy rozwój czworonoga, jego zdrowie oraz ogólne samopoczucie.

Szczególne znaczenie ma codzienna dieta psa, która odpowiednio zbilansowana pozwala pupilowi pozostać w dobrej formie. Wielu właścicieli nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak ważny jest wybór właściwej karmy. Warto bowiem pamiętać o tym, że reklamowane produkty często nie są odpowiedniej jakości, ponieważ nie zawierają odpowiednich składników odżywczych. Właśnie dlatego należy czytać etykiety i wybierać takie pożywienie dla czworonogów, które będzie dla nich najlepsze, a przede wszystkim dostarczy im wszystkich niezbędnych wartości.

Czym kierować się przy wyborze karmy?

Czytaj dalej Jaka dobra karma dla psa?
Opublikowano:

Dieta BARF – gdzie kupić karmę?

Dieta BARF - gdzie kupić karmę?

System żywienia BARF oparty jest na surowym mięsie. Wiele osób obawia się chorób i pasożytów, które mogą rozwinąć się w nieprzetworzonym mięsie – w końcu chodzi o zdrowie ich pupila.

Ryzyko jest duże, jeśli korzystamy z niepewnych źródeł. W przypadku, gdy decydujemy się na samodzielne przygotowywanie posiłków dla psa, zadbajmy o wysokiej jakości sprawdzone mięso, kości oraz podroby.

Czytaj dalej Dieta BARF – gdzie kupić karmę?
Opublikowano:

BARF dla początkujących

BARF dla początkujących

BARF – co to oznacza?

Czy jest odpowiednim sposobem żywienia naszego czworonoga?

Dieta BARF budzi kontrowersje, ale przede wszystkim ma wiele zalet. Ideą diety jest powrót do natury psa – zwierzęcia mięsożernego, które w przeszłości samodzielnie polowało i w ten sposób zdobywało pokarm.

Poniżej znajdziesz zestaw najważniejszych odpowiedzi na nurtujące Cię pytania odnośnie tej filozofii karmienia czworonogów!

Czytaj dalej BARF dla początkujących
Opublikowano:

Dlaczego Besties Foods?

Wiele lat temu poznałam właściciela dużej firmy mięsnej, który karmił z powodzeniem swojego charta rosyjskiego surowym mięsem. Współpracując z nim stworzyliśmy mieszkanki surowej karmy BARF, które podawałam własnym psom, a także przekazywałam moim znajomym hodowcom. Na bazie tych doświadczeń wkrótce powstała karma marki Vigo, którą być może niektórzy z Was jeszcze pamiętają.

Dzisiaj, po ponad 8 latach doświadczeń prezentujemy Wam markę Besties Foods jednocześnie podnosząc jakość naszych produktów na wyższy poziom. Jej symbolem jest serce, które oddajemy od zawsze naszym podopiecznym. Bestie z kolei, to angielskie słowo o wyjątkowym wydźwięku emocjonalnym określające najlepszego osobistego przyjaciela, kogoś, kogo darzy się podziwem i estymą. Produkujemy więc karmę dla wyjątkowych przyjaciół, jakimi są nasze psy.

Zróżnicowana karma dla psa zawierająca BARF

Tworząc receptury naszych produktów, byłam więc przekonana, że muszę im dać to, co dla nich najlepsze. Mieszanki z surowego mięsa określane skrótem BARF, to doskonały element diety, zgodny z pierwotną naturą naszych besties.

Słowo to w języku polskim kojarzy się z innym słowem, którego czasem używamy w stosunku do stworzeń wyjątkowych, mówiąc o nich pieszczotliwie „to piękne bestie”. Psy bowiem, chociaż od dawna udomowione, to zwierzęta, w których widoczne jest atawistyczne piękno. Dotyczy to zarówno psów rasowych, jak i wszystkich innych, które na co dzień nam wiernie towarzyszą.

Staraliśmy się więc, by produkty Besties Foods tworzone były starannie i uczciwie. Znajdziecie wśród nich zarówno standardową codzienną karmę dla dorosłych psów (Beefy Classic, Beefy Premium, Beefy Duck), jak i specjalną mieszankę dla szczeniaków (Beefy Junior), czy też suszone przysmaki na specjalne okazje (Beefy Snax Mix). Inny wyjątkowy produkt, Beefy Collagen Bomb pomyślany został jako specjalny suplement dla poprawy ruchowej kondycji naszych psiaków.

Zapraszam więc do naszego sklepu! To produkty, które sama podaję moim psom, chcąc dla nich wszystkiego, co najlepsze.

Opublikowano:

BARF? Co to takiego?

Jeśli widzisz skrót BARF pierwszy raz, jest to bez wątpienia wpis dla Ciebie. Jeśli wiesz już co BARF oznacza dla Twojego psa, możesz pominąć te informacje, jakkolwiek być może każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie.

Skrót BARF rozwijany jest dwojako. Raz jako Biologically Appropriate Raw Food, czyli biologicznie odpowiednia surowa karma lub też mniej naukowo jako Bones And Raw Food, a więc po prostu jako kości i surowe jedzenie. Skrót ten więc mówi nam, że jest to pokarm dostosowany do potrzeb życiowych naszych podopiecznych, idealnie zgodny z ich systemem przemiany materii.

Dlaczego tak? Historia ewolucyjna psów jest bardzo długa tak jak zdecydowanej większości organizmów żyjących na tym świecie. Zanim pies został udomowiony około 15 tysięcy lat temu, żył ponad 100 tysięcy lat dziko, codziennie przemierzając duże przestrzenie w poszukiwaniu pokarmu. Jak można się domyślić, była to inna zwierzyna, czy to żywa, czy też w postaci padliny, ale też i niektóre rośliny pełniące funkcje inne niż odżywcze.

Ewolucja toczy się na tyle powoli, że nasze psy nie przestały być drapieżnikami łaknącymi tego, co od dziesiątek tysięcy lat było im dostępne w środowisku naturalnym.

Aż do lat trzydziestych ubiegłego wieku psy, jak i wiele innych zwierząt domowych, karmionych było surowymi składnikami, łatwo dostępnymi dla posiadaczy farm czy innych typów gospodarstw wiejskich, gdzie żyła zdecydowana większość psów domowych. Dopiero upowszechnianie się psów wśród właścicieli, którzy żyli w miastach, wytworzyło potrzebę pojawienia się karmy, która jest łatwiejsza do transportu i przechowywania, co nie umknęło licznym producentom żywności na świecie. Rozpoczęła się wtedy era tzw. karmy przemysłowej.

Mimo iż wiele obecnych na rynku handlowym karm dla psów jest oznaczanych jako “kompletne i zbilansowane”, to najczęściej jest to po prostu nadużycie, wynikające z niezrozumienia co naprawdę potrzebują nasi pupile. Produkcja, transport i przechowywanie surowego mięsa jest bowiem trudniejsze, niż pokarmu przetworzonego i zakonserwowanego w puszkach i suchych granulatach. Dla wielkich koncernów BARF to synonim utrudnień, na jaki te korporacje nie są gotowe. Dlatego, BARF to obecnie w przeważającej większości domena niewielkich dostawców, takich jak BESTIES FOODS, którzy podejmują trud jej wytworzenia i dostarczenia jej do Was.

fot. Joanna Hofft


Jest jeszcze jeden powód, dlaczego zajmujemy się karmą typu BARF. Jestem hodowcą psów rasy azawakh, czyli chartów afrykańskich, psów absolutnie wyjątkowych i bardzo wymagających. Pochodzą one ze starożytności, gdy zostały wyhodowane jako psy towarzyszące plemionom koczowniczym w Afryce północnej. Od zawsze, gdy towarzyszyły ludziom, broniły ich przed pustynnymi niebezpieczeństwami, polowały i żywiły się tym, co zdobędą w swoim środowisku naturalnym. Moje psy potrzebują więc rzeczywiście zbilansowanej surowej karmy, takiej, jaką mają od wieków w swoich rodzinnych stronach i stanowi ona bardzo istotny element ich diety, ale o tym już wkrótce w innych moich wpisach 🙂

Tymczasem zapraszam do zapoznania się z ofertą moich mieszanek karmy BARF w naszym sklepie. ->TUTAJ.